فروشگاه ویان کالا
سبد خرید خالی است.

مراحل صحیح استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی

نحوه صحیح استفاده از لوازم آرایشی

معمولا افراد دقیقا نمی دانند که باید محصولات آرایشی بهداشتی خود را به چه ترتیبی استفاده کنند. در این مقاله ترتیب صحیح استفاده از این محصولات را آورده ایم و هیچ محصولی از قلم نیافتاده است.

صنعت زیبایی با محصولاتی اشباع شده است که ادعا می کنند بهترین ظاهر را به شما می بخشند. بنابراین شما می توانید محصولات مختلفی را خریداری کنید اما هیچ راهنمایی وجود ندارد که ترتیب صحیح استفاده از آن ها به چه صورت است.

اما اکنون کارشناسان فرمول روزانه  را برای ترتیب صحیح استفاده از محصولات آماده کرده اند.

 

1- پاک کردن پوست

 

پاک کردن پوست صورت، بخش اصلی روتین پوستی است چرا که تمام آلودگی های پوست را پاک کرده و پوست شما را برای بقیه قدم ها آماده می کند. پاک کردن پوست همیشه باید اولین گام روتین پوستی باشد.

برای پاک کردن پوست، محصولات مختلفی وجود دارد، از دستمال مرطوب گرفته تا صابون، براش های الکتریکی و شیر پاک کن. اما ابتدا برچسب محصول را بررسی کنید تا مشخص شود که کدام محصول مناسب پوست شماست.

 

 

 

2- تونر

 

این قدم باید بلافاصله بعد از پاکسازی صورت انجام شود و به اندازه آن نیز مهم است. تونر را روی یک پد پنبه ای بزنید و روی پوستتان بکشید تا منافذ را تمیز کرده و آخرین بقایای آلودگی ها را از صورت پاک کند.

 

نحوه صحیح استفاده از لوازم آرایشی

نحوه صحیح استفاده از لوازم آرایشی

 

 

3- کرم های موضعی

 

بعد از پاکسازی کامل صورت، زمان محصولات درمانی فرا می رسد. اگر مشکل پوستی دارید، اکنون زمان درمان آن و استفاده از محصولات درمانی است تا پوست بیشترین فایده را ببرد.

 

4- سرم

 

محصولات ضد چروک باید حتما استفاده شوند و سرم های پوستی بهترین محصولات موجود در بازار هستند. بیشتر این محصولات گزینه ی خوبی برای پایه و زیرساز آرایش هستند و با فرمول سبکی که دارند، بهتر جذب پوست شده و هیچ اثری باقی نمی گذارند. قیمت این محصولات در رنج های مختلف قرار دارد.

 

 

 

5- کرم دور چشم

 

بسیاری از کرم های دور چشم برای از بین بردن پف دور چشم که معمولا بعد از بی خوابی به وجود می آید، تولید شده اند. پس بهتر است قبل از استفاده از مرطوب کننده و روغن پوستی از کرم دور چشم استفاده کنید. اما پوست اطراف چشم بسیار ظریف و حساس است، بنابراین هیچ گاه کرم را دور چشم نمالید. فقط به آرامی با حرکات ضربه ای و نوک انگشت آن را دور چشم بزنید.

 

6- مرطوب کننده

 

بعد از تمام این محصولات، نوبت به مرطوب کننده می رسد. آبرسانی به پوست ضروری است و به پوست کمک می کند با چروک ها مبارزه کند. استفاده از محصولی با بافت سبک تر برای پوست های چرب مناسب است.

 

7- روغن های پوستی

 

روغن های پوستی با سرم ها متفاوت هستند. به همین دلیل باید بعد از آن استفاده شود. سرم هایی که بر پایه آب هستند، پوست را تغذیه می کنند و جزو کرم های پوستی محسوب می شوند. اما روغن ها رطوبت پوست را تنظیم می کنند. در واقع روغن ها روی سطح پوست قرار می گیرند که رطوبت پوست را در طول روز حفظ می کند.

 

 

8- ضد آفتاب

 

برخی کرم ها و مرطوب کننده ها دارای فاکتور SPF هستند اما استفاده از کرم ضد آفتاب فایده بیشتری دارد. اما باید در نظر داشته باشید که ضد آفتاب را باید قبل از آرایش صورت استفاده کنید، در غیر این صورت محافظت کافی را از پوست به عمل نمی آورد.

 

 

Sunscreen Sunglasses Towel Book Recess Relax Concept

 

9- پرایمر

 

یک پرایمر مناسب یک زیرساز ثابت برای آرایش به وجود می آورد و تمام محصولاتی که روی پوست استفاده کردید را تثبیت می کند. نمونه های مختلفی از پرایمر در بازار وجود دارد که به کوچک شدن منافذ، محو کردن چروک ها و کنترل چربی پوست کمک می کند تا آرایش تان با گذشت زمان و در اواسط روز از بین نرود.

 

10- کرم پودر

 

برای استفاده از کرم پودر باید ابتدا یک لایه نازک روی پوست بزنید؛ سپس لکه یا جوش های سطح پوست را با کانسیلر بپوشانید. وقتی اول کرم پودر را بزنید، کانسیلر کمتری برای پوشاندن جوش های پوستی نیاز است و زدن کرم پودر باعث پاک شدن آن نمی شود.

 

11- کانسیلر

 

از کانسیلری استفاده کنید که تقریبا دو درجه از رنگ پوستتان روشن تر باشد. اگر لکه ها و جوش های سطح پوست را با کانسیلر سبز بپوشانید، قرمزی آن ها از بین می رود. سپس می توانید کانسیلر معمول خود آن را بپوشانید.

برای هایلایت کردن پوست، گوشه چشم، زیر ابرو، بالای لب، روی چانه و خط بینی را با کمی هایلایتر بپوشانید تا برق زیبایی به پوست ببخشد.

 

12- پودر

 

استفاده از پودر فقط برای خلاصی از برق صورت و منطقه تی زون نیست، بلکه باعث تثبیت آرایش نیز می شود. اگر پوست چربی دارید، استفاده از پودر راه خوبی است تا چربی اضافی پوست از بین برود. اگر می خواهید پوستی لطیف تر داشته باشید، استفاده از براش نیز گزینه ی خوبی است.

 

13- برنزه کننده و رژگونه

 

هر چه بیشتر از برنزه کننده استفاده کنید، چهره تان وضوح بیشتری خواهد داشت. از برنزه کننده روی گونه ها استفاده کنید. کمی رژگونه نیز روی بالای گونه ها بزنید. اما مراقب باشید، اگر رژگونه تان را بد بزنید، ظاهری مانند دلقک ها پیدا می کنید. بنابراین کمی از رژگونه مورد علاقه تان کافی است.

 

14- سایه، خط چشم، ریمل

 

سایه چشم باید اول از همه زده شود، سپس خط چشم و در آخر ریمل را بزنید.

 

15- ابرو

 

ابروها را همیشه باید آخرین قدم روتین زیبایی در نظر گرفت. ابرو باید آرایش شما را تکمیل کند. اگر می خواهید به مهمانی بروید بهتر است از مداد ابرو استفاده کنید. برای محل کار و مکان های رسمی بهتر از یک سایه ابرو ملایم استفاده کنید. در کل برای آرایش ابروها اول از یک مداد استفاده کنید تا طرح کلی ابرو را بکشید، به کمک سایه ابرو آن را پر کنید و با ژل ابرو آن را تثبیت کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*